Betlémské světlo letos budeme roznášet po Vyškově a Ivanovicích na Hané v neděli 17.12. 2017, v Lulči 22.12.2017

Osobně si světýlko můžete vyzvednout na těchto místech:

• Na vlakovém nádraží Vyškov - světýlko si můžete odpálit přímo od skautů z vlaku na nádraží - mapa -
    R 825 Radegast: 17. 12. 2017 v 7:37
    R 905 - 17. 12. 2017 v 7:56
  • Na skautských trzích ve Vyškově (u kostela Nanebevzetí Panny Marie) v sobotu dne 23.12.2017 (od 9 do 11,30) - mapa -
    - zde budou skauti a skautky střediska Vyškov prodávat vlastnoručně vyráběné výrobky, jmelí a punč. Výtěžek poputuje na dobročinné účely
  • Ivanovice na Hané: 17.12.2017 na náměstí u kostela od 8:15h  - mapa -
  • Luleč: dne 17.12. na trzích od 14:00 u obecního úřadu

• V sobotu 17.12.2017 roznesou po Vyškově a Ivanovicích skautky a skauti plamínek do všech domácností, které se zapíší do formuláře na této stránce (a to do 16.12.2017).
  • V obcích Drnovice, Luleč, Tučapy a Nemojany bude letos světýlko roznášeno do domácností v pátek 22.12.2017

• Nebudete doma, ale přesto chcete světýlko donést? Rádi světýlko zanecháme u sousedů.

• Navíc pár dnů před roznosem se připomene (aby na nás doma někdo čekal) a vy tak můžete dát případně vědět, kde světýlko zanechat. Pokud nám nebude moci někdo otevřít prosíme, dejte nám vědět. Ať nechodíme a nezvoníme zbytečně.

Betlémské světlo až do domu

Pokud bydlíte v oblasti, kam letos plamínek roznášíme (viz nabídka níže), velice rádi Vám ho doneseme až domů. Stejně tak můžete uvést adresu svých přátel, rodiny či osamělého člověka, kterému by tento symbol Vánoc udělal radost.

Nejen pro skauty je Betlémské světlo symbolem míru a přátelství. Vlakem je rozváženo po republice, aby se dostalo do co nejvíce rodin. Plamen k nám tradičně putuje z Vídně, kde ho rakouští skauti předají skautským delegacím z celé Evropy.

Světélko je zažehnuté v místě narození Ježíše Krista. Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do pětadvaceti zemí světa. Tak byla založena vánoční tradice. Úplně poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem do Lince, kde se stal součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem. K nám se Světlo přátelství, jak byl betlémský plamen také nazván, dostalo po pádu čtyřicetileté komunistické vlády a v rukou skautů putoval v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze.

Případné dotazy či připomínky směřujte prosím na: dvorakova.helca@skautka.cz